Acasă Forums MSTS/ORTS. Proiecte Atelier Activităţi A 1734(Cluj Napoca – Timisoara)

This topic contains 14 replies, has 6 voices, and was last updated by  AndreiLautarul 1 month, 1 week ago.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 15 total)
  • Author
    DRGAlex671
    DRGAlex671
    Membru

Anul 2019 incepe in forta cu o noua activitate disponibila pentru Ruta Timisoara. Este vorba de Acceleratul 1734, o activitate fictiva din punct de vedere al garniturii, timpilor de mers si al numarului trenului. Prin aceasta activitate vreau sa va trimit putin in trecut ca sa ne aducem aminte de vechile vagoane, trenurile “nesfarsit” de lungi, dar si de perioada in care locomotivele erau intretinute.
    2

Activiatea se poate donwloada de pe urmatorul link: A 1734

ATENTIE!!

Va rog sa cititi fiecare mesaj din activitate, oricat de multe ar fi, nerespectarea unora dintre ele influenteaza modul in care decurge activitatea mai departe.

In setari trebuie sa aveti bifat “Extended AI train shunting” si “Forced red at station stops”

Va rog sa citit si ceea ce scrie in programul Open Rails, ca sa vedeti tot textul apasati sageata incercuita din imagine:

23

Daca intampinati probleme, va rog sa le lasati pe acest topic.

Bafta la jucat 😀 😀

• This topic was modified 7 months, 3 weeks ago by DRGAlex671 DRGAlex671.

Alex

alexfromgl
    Membru

Foarte interesanta activitatea, multumesc mult pentru efortul depus. O singura problema minora: nu se aude sunetul la DC.

DRGAlex671
    DRGAlex671
    Membru

Trebuie instalat MSTS Common cabview & sounds v1.1 A fost lansat update-ul trecut. Il gasesti la sectiunea Cabine si sunete.

Alex

alexfromgl
    Membru

Mersi mult de ajutor. Asta era problema. Credeam ca il am instalat deja 😀

MYR37
    Administrator

Felicitari si multumesc mult pentru activitate. O activitate profi,cu mult trafic,ore bine calculate….o placere s-o joci.Un singur amanunt ii lipseste,ora de plecare din Cluj,in rest totul a fost fffff ok.Succes in continuare si mai asteptam activitatile tale.

Salutare. Am si eu o problema cu aceasta ruta… Am facut tot ce trebuie …cand deschid OPEN RAILS sa intru pe activitate, la Activity imi arata: <load error: si numele activitatii , iar la Starting at si Heading to imi arata : <missing… iar cand dau Start , se incarca ce se incarca apoi imi da o eroare legata de Open Rails..care ar fii problema ?

luca_t
    Membru

Ai rulat fisierul installme.bat din folderul rutei?

Sigur ca da. Mai am o activitate pe aceasta ruta si a decurs fara niciun fel de problema…nu stiu ce se intampla ..nu am avut niciun fel de eroare la nicio activitate pana acum….

DRGAlex671
    DRGAlex671
    Membru

Poti sa pui o poza cu eroarea ? Lucrez la o alta activitate si cand dau pe ea imi apare o eroare care nu stiu de ce este cauzata, vreau a vad daca este acceasi cu cea pe care o ai tu.

Alex

ti as trimite cu drag , dar sincer..crede-ma…nu stiu sa trimit poza…. 🙁

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 15 total)

You must be logged in to reply to this topic.