Acasă Forums MSTS/ORTS. Proiecte Atelier Activităţi Activitatea " IR 1838 – Ruta CFR "

This topic contains 57 replies, has 7 voices, and was last updated by RazvanBug RazvanBug 6 months, 4 weeks ago.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 58 total)
  • Author
    RazvanBug
    RazvanBug
    Membru

Buna ziua! Ieri dimineata m-am gandit sa fac o activitate bazata pe trenul IR 1838 de la Campulung Est pana la Iasi care ar fi cuprinsa in 2 parti: Partea 1 – Defectarea (De la Campulung Est pana la Suceava Nord) si partea a 2 a – Continuarea (Inca nu m-am gandit la un nume concret) De la Suceava Nord pana la Iasi.
    Seara trecuta am terminat de facut partea cea mai grea (Din punctul meu de vedere) de pus toate garniturile statice in diferite gari, Trenurile dinamice (Care sunt numai 2 pana acum) si timpii. Astazi cand am vrut sa aprind din nou MSTS Editor & Tools ca sa continui munca la prima parte care constau in cateva retusuri si de adaugat dialogurile. Cand sa dau pe activitatea mea mi-a aparut aceasta eroare si vreau sa scap de aceasta dar nu stiu cum. Poate cineva sa ma ajute?

• This topic was modified 7 months ago by RazvanBug RazvanBug.
    Edy
    Edy
    Membru

Ai intrat cumva in Route Editor? Ai mai incercat si tot asa iti arata?

RazvanBug
    RazvanBug
    Membru

In route editor nu am intrat ca nu am ce cauta. Numai in Activity Editor intru pentru crearea e activitati si creare de path-uri
    Un singur lucru folosesc inafara de activity editor este TSRE Consist Editor pentru crearea de consist-uri
    Si da am incercat astazi dimineata si am observat ca imi apare asa

NF1-800
    NF1-800
    Administrator

Iar daca incerci sa faci o activitate noua? Iti incarca tdb-ul rutei?

RazvanBug
    RazvanBug
    Membru

Cand incerc sa fac o activitate noua tot asa imi apare…

RazvanBug
    RazvanBug
    Membru

Mai mi-a aparut si asta:

NF1-800
    NF1-800
    Administrator

Trial and error. Incearca sa muti temporar continutul din urmatoarele directoare ale rutei CFR. ACTIVITIES, PATHS, SERVICES, TRAFFIC ca sa nu le pierzi dar vezi sa nu stergi directoarele din ruta. Odata ce ti-ai facut back-up-ul, sterge cele existente din acele directoare si mai incearca odata sa faci o activitate noua sa vezi cum se comporta.

Higher5100KW
    Membru

Hai o data ca ma faci si pe mine sa ma apuc de ceva marfare pe Deva Tg Jiu 😀

Pentru unii calea ferata e un mod de transport
    Pentru altii un mod de viata

RazvanBug
    RazvanBug
    Membru

Tot asda imi apare am sters tot ce mi-ai zis si am facut si backup

NF1-800
    NF1-800
    Administrator

Si daca incerci sa incarci alta ruta?

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 58 total)

You must be logged in to reply to this topic.