Acasă Forums MSTS/ORTS. Proiecte Atelier Activităţi Activitatea " IR 1838 – Ruta CFR "

This topic contains 57 replies, has 7 voices, and was last updated by RazvanBug RazvanBug 6 months, 4 weeks ago.

Viewing 10 posts - 41 through 50 (of 58 total)
  • Author

Higher5100KW
    Membru

Hmm joaca joaca dar ce ziceti sa mai si invatam ceva ? Desigur ma adresez celor de aici care stiu cu ce se mananca si din alte puncte de vedere transportul feroviar 😀
    Asadar rog un admin sa mi spuna in ce rubrica a siteu-lui as putea deschide un topic in care sa fac un mic glossar cu niste termeni de specialitate folositi in CFR si definitiile aferente 🙂

Pentru unii calea ferata e un mod de transport
    Pentru altii un mod de viata

NF1-800
    NF1-800
    Administrator
    RazvanBug
    RazvanBug
    Membru

In sfarsit am terminat activitatea. Ca un note: Sunt nou in crearea de activitati mi-am dat toata silinta sa o fac cat mai ampla. Daca gasiti ceva ce nu e la locul lui puteti trimite in acest topic orice nelamurire adusa. Nu uitati sa va uitati in briefing inainte de a incepe activitatea eu va las cu activitatea. Drum bun domni mecanici!
    IR 1838 – PART 1

NF1-800
    NF1-800
    Administrator

Este indicat totusi sa oferi si informatii suplimentare gen in ce versiune a Open Rails-ului aceasta functioneaza si ce optiuni suplimentare sunt necesare sa fie alese ca aceasta sa functioneze corespunzator.
    Aici fac referire in mod deosebit la Options/Simulation.

bogdaniada
    bogdaniada
    Membru

Multumim…nu reusesc sa descarc activitatea! Se solicita permisiune pe google drive! Num-am mai intalnit su aceasta speta…rog ajutor ! Multumesc.

bogdaniada
    bogdaniada
    Membru

Revin cu scuzele de rigoare…am reusit ! Mutumesc inca odata!

RazvanBug
    RazvanBug
    Membru

Imi cer scuze pentru ca nu am spus care este versiune si ce trebuie bifat:
    -versiunea de OR este 1.3
    -la Simulation trebuie bifate toate de la Activity Options
    -Si pentru intrebarea lui bogdan raspuns am ca intotdeauna se dezactiveaza accesul altor persoane
    Uite aici link-ul care ar trebui sa mearga :IR 1838-PART 1

RazvanBug
    RazvanBug
    Membru

Inca o chestie: Daca aveti dynamic shadows activat dezactivati-l ca sa va creasca din FPS-uri (Zic pentru cei cu calculatoare mai slabe)

• This reply was modified 7 months ago by RazvanBug RazvanBug.
    Edy
    Edy
    Membru

Ai dreptate, am incercat si eu trse si mai mult m-a incurcat si mi-a bulit track databaseul. Si in activitati si in crearea de rute cel mai fiabil este editorul jocului, garantat!

DRGAlex671
    DRGAlex671
    Membru

Evitati sa folositi TSRE, mie unul nu mi-a mers deloc, chiar daca il aveam in acelasi folder cu OR-ul. Imi zicea ca prezinta nu stiu ce eroare. In fine, programul iti spune ca este posibil sa buleasca rutele si nu este stabil, iar autorul lui nu-l mai dezvolta. Acesta a fost banat pe Elvas Tower pentru injurii aduse membrilor ce intrebau de functionarea programului.

Alex

Viewing 10 posts - 41 through 50 (of 58 total)

You must be logged in to reply to this topic.