Acasă Forums MSTS/ORTS. Proiecte Atelier Activităţi Activitatea "Marfar 50414 Brazi – Giurgiu Nord Partea 1"

This topic contains 5 replies, has 3 voices, and was last updated by DRGAlex671 DRGAlex671 8 months, 4 weeks ago.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • Author
    DRGAlex671
    DRGAlex671
    Membru

Salutare 😀 Revin dupa 8 zile cu cea de-a 3-a activitate a mea 🙂 De data aceasta am zis sa fie vorba si de un tren de marfa. Activitatea este structurata in 2 parti, dar momentan va pot pune la dispozitie prima parte.
    M50414
    Activitatea se poate descarca de aici: M 50414

Pentru buna desfasurare a activitatii va rog sa respectati toate mesajele de pe parcurs, oricat de multe ar fi. Va recomand sa faceti salvari cat de des puteti, de preferat la trecerea prin fiecare statie.
    Totodata, va rog sa cititi ce scrie in Activity Brief, ca sa puteti vedea tot textul aveti o sageata mica sus in dreapta deasupra textului. Acolo am lasat o lista cu niste timpi dupa care va puteti ghida la capitolul “desfasurare corecta a activitatii”.
    Versiunea de Open Rails este 1.2
    Daca intampinati probleme, lasati-le aici, desi am fost destul de explicit in mesajele de pe traseu 🙂
    Bafta la jucat ! 😀

Alex

DRGAlex671
    DRGAlex671
    Membru

Aceasta este sageata despre care va spuneam in postarea de mai sus:
    23

• This reply was modified 11 months, 1 week ago by DRGAlex671 DRGAlex671.

Alex

alexandru
    alexandru
    Administrator

Activitate finalizata cu succes. Putin intarziat 4 minute, dar totul a decurs normal. Activitatea are tot ce ii trebuie unei activitati. Felicitari

DRGAlex671
    DRGAlex671
    Membru

Multumesc 😀 La tine fac o exceptie :)) ca stiu de ce ai ajuns intarziat =))

Alex

bogdaniada
    bogdaniada
    Membru

Activitate finalizata fara probleme. Felicitari si spor in continuare!Multumesc.

DRGAlex671
    DRGAlex671
    Membru

Salutare 😀 Revin dupa mult timp cu o veste cam proasta pentru aceasta activitate. Din pacate, partea a 2-a nu se va mai lansa. Motivul ar fi ca am sters in greseala tot ce tinea de ea :)), dar si din cauza faptului ca nu am reusit sa rezolv problema traficului AI si a semnalelor folosind locomotiva invizibila. Asi vrea sa ma ajutati putin. Am pus locomotiva invizibila in fata semnalului astfel incat ca path-ul ei sa nu iasa pe linia principala. I-am pus un waiting point de 15 minute, dar la un minut dupa ce apare si loveste waiting point-ul, aceasta pleaca mai departe.

Alex

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)

You must be logged in to reply to this topic.