Acasă Forums MSTS/ORTS. Troubleshooting Discuţii generale MSTS crapa jocul la jumata-te

Tagged: 

This topic contains 23 replies, has 6 voices, and was last updated by  andreea_deea441 2 weeks ago.

Viewing 4 posts - 21 through 24 (of 24 total)
  • Author
    alexandru
    alexandru
    Administrator

Reinstaleaza complet urmarind tutorialul

NF1-800
    NF1-800
    Administrator

Problemele pot fi diverse.
    Ai amabilitatea de a ne spune ce sistem de operare folosesti si ce configuratie a PC-ului ai?
    Totodata doresc sa intreb, ce ai instalat in MSTS in materie de rute si material rulant? strict ce se afla aici pe site sau si alte materiale de pe alte site-uri straine?inclusiv activitati?
    Iarasi, spune-ne ce setari ai in MSTS, la toate categoriile.

Agnuluc
    Membru

win 7 ultimate x64 ,
    pentium dual core e5200 2.6
    memorie 3 gb plus 1 gb polaca video
    am instalat doar ce arata in tutorialul de instalare

Ai un PC decent, eu rulez jocul pe un laptop cu o configuratie mai slaba ca a ta si nu am probleme.
    Tind sa cred ca problema e la instalare. Incearca sa il reinstalezi folosind tutorialul, poate ai gresit undeva si nu ti-ai dat seama, sau ai sters din fisiere intre timp.
    Totusi am o curozitate, de ce nu rulezi jocul in Open Rails? MSTS-ul e depasit si are foarte multe erori pe care Open Rails le-a rezolvat(sau le ignora). Nu vad de ce ai mai folosi MSTS momentan atata timp cat nu rulezi o ruta incompatibila cu Open Rails. Din testarile mele toate rutele romanesti disponibile la download pentru MSTS functioneaza normal si in ORTS. Doar la unele rute straine se intalnesc incompatibilitati.

Viewing 4 posts - 21 through 24 (of 24 total)

You must be logged in to reply to this topic.