Acasă Forums MSTS/ORTS. Content românesc Material Rulant Implementarea instalatiei Indusi

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 13 total)
  • Author
    Administrator

Intentionez sa implementez in simulator instalatia tip “indusi”. Aceasta obliga jucatorul sa reduca viteza sub 90km/h in 20 de sec iar sub 65 km/h cu 200 metri inainte de urmatorul semnal.
    Am nevoie de sprijinul unui programator (limbaj de programare C++) pt modificari in scriptul semnalelor. Ma poate ajuta cineva?

• This topic was modified 2 months, 1 week ago by AvatarMYR37.
    Membru

daca reusesti,poate poti face pentru ficare rang

Administrator

Bogdan1994… poti incerca si tu! Poate reusesti inaintea mea! 😉

Administrator

Am nevoie de ajutorul vostru.Va rog poate cineva sa traduca in amanunt un document privind scriptul semnalelor?Am atasat un link cu acel tutorial.Multumesc.
    https://we.tl/t-4v30s24T5p

• This reply was modified 2 months ago by AvatarMYR37.
    EdyEdy
    Membru

Te-as ajuta eu dar sunt prins pana peste cap perioada asta. Sper ca cineva din comunitate sa aibe ceva timp si sa ajute, ca pana la urma aplicatia instalatiei indusi ajuta intreaga comunitate. Astfel acest simulator va fi cel mai tare pe partea de simulare dintre toate simulatoarele feroviare de pe piata si cel mai important tot contentul e free. Si asta e mare lucru.

bogdaniadabogdaniada
    Membru

Cu părere de rău Mirel nu mă descurc atît cât trebuie în engleză , mai ales că sunt și termeni tehnici din ce am văzut! Încerc cu un prieten mai experimentat , funcție de programul lui!

Administrator

Multumesc pentru intentie.Sper sa rezolvam aceasta problema.Sunt foarte aproape de a duce acest proiect la bun sfarsit.

Higher5100KWHigher5100KW
    Membru

Salut Mirel
    Poti incerca sa faci traducerea cu programul de aici ce i drept e ceva de munca dar rezultatul e destul de bun la o prima vedere

https://www.translator.eu/romana/

Bafta

Pentru unii calea ferata e un mod de transport
    Pentru altii un mod de viata

Administrator

Instalatia indusi functioneaza in Open Rails:
    Functionare normala:
    Impuls indusi in max 4sec -OK.
    V1:(viteza sub 90km/h in 20sec)!-OK.
    V2:(viteza sub 65km/h inainte cu 250m de urmatorul semnal)!-OK.
    CAZUL 1: MANIPULARE CORECTA

CAZUL 2: Lipsa impuls indusi in max 4 sec-FRANARE DE URGENTA

CAZUL 3: Impuls indusi dar nu se respecta V1 (viteza sub 90km/h in max 20 de sec)-Depasire viteza:FRANARE DE URGENTA PT V1

CAZUL 4: Impuls indusi,V1 (viteza sub 90km/h in max 20 de sec)OK. V2:(viteza sub 65km/h inainte cu 250m de urmatorul semnal): Depasire viteza-FRANARE DE URGENTA PT V2

bogdaniadabogdaniada
    Membru

Super tare!!! Realism ! Felicitări!!!

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 13 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.