Acasă Forums MSTS/ORTS. Content românesc Activităţi IR 1821 : ruta Deva – Tg. Jiu

This topic contains 40 replies, has 11 voices, and was last updated by Edy Edy 1 week ago.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 41 total)
  • Author
    Edy
    Edy
    Membru

O ruta cu totul si cu totul aparte, frumoasa, prin fidelitatea peisajului si amplasarii liniei, prin sunetele joantelor la macaze sau sunetele in tuneluri sau pe poduri, semnalizarea care functioneaza impecabil, intr-un cuvant totul!

Va invit azi sa savurati asta si veti fi pe electrica 0464 ca locomotiva de ajutor in Remiza Targu Jiu. Succes!

Link descarcare activitate: https://www.filemail.com/d/mqufyneibyzhdvi

Edy
    Edy
    Membru

Alte poze din activitate:

Higher5100KW
    Higher5100KW
    Membru

Ai fost pe gandul meu aici ..Habar nu ai cat m-am chinuit la randul meu sa o fac insa nu am reusit ..Cu toate ca am citit si urmat tutorialul de pe site E&T nu inceteaza sa mi dea erori sau sa se inchida cand incerc sa adaug garnituri in trafic
    Revin cu feedback 🙂

Pentru unii calea ferata e un mod de transport
    Pentru altii un mod de viata

Edy
    Edy
    Membru

Sa scrieti plusuri dar si minusuri in feedback!

Higher5100KW
    Higher5100KW
    Membru

Finalizata nu prezinta probleme majore care sa te puna in situatia de a nu te putea juca
    Traficul tine foarte bine cont de specificul zonei predomina trenurile de marfa
    Limitele de viteza si ele la locul potrivit
    Intre statiile Subcetate si Calan este punctul culminant al acestuia au loc cateva intreceri inedite
    Programul destul de bine realizat cu cateva secunde intarziere nesemnifictiv
    Acum punctele slabe
    La statia Calan Hm nu primesc mesaj cu comanda de intrare in schimb imediat dupa plecare il primesc pe cel de trecere din partea statiei Calan Bai
    Astea fiind spuse pe mai departe
    Multa bafta Edy astept cu nerabdare sa ne mai oferi activitati

Pentru unii calea ferata e un mod de transport
    Pentru altii un mod de viata

Edy
    Edy
    Membru

Nu am mai pus mesaj cu comanda de intrare in Calan Hm deoarece statia e doar cu 2 linii, cele directe si deci nici IDM nu mai exista. La Calan Bai exista si de aceea ai primit mesajul. Timpii de mers sunt cei reali, ca in toate activitatile, daca sunt intarzieri asta e, nu modific orele in functie daca intarzie trenul ca sunt multe limitari. In statia Simeria si in depou a fost totul ok cu manevrele locomotivelor?
    Merci si bafta!

rares_balc84
    rares_balc84
    Membru

Salutare. Pana la Petroșani nu am întâmpinat nicio problemă. Totul a decurs ok….revin cu detalii pe parcursul activitatii

Nicu
    Membru

Activitate incheiata cu succes! O activitate foarte reusita pe o ruta superba din toate punctele de vedere. Nu am intampinat nici o problema, doar mici erori din partea mea. Era sa ratez halta la Calan si in depou nu am oprit chiar la locul indicat, l-am ratat cu vreo 20 de metri si LDH-ul nu a luat locomotiva. In rest, chiar o placere sa joci asa ceva. Felicitari si multa bafta in continuare! 😉

RazvanBug
    RazvanBug
    Membru

Terminata intr-un final! Nu am intampinat nici un fel de problema doar ca am intarziat in Simeria cu 2 minute dar aia era din cauza mea. In rest totul a mers cum trebuie doar ca trenurile au aparut mai tarziu si am ajuns timpuriu cu vreo 10 minute la Subcetate
    In rest cea mai frumoasa activitate pt ruta Deva Tg. Jiu! Felicitari si bafta in continuare!

Edy
    Edy
    Membru

În Simeria eu am ajuns cu 4 minute întârziere, nu ai cum sa ajungi la ora indicata, dar ai timp sa stai în stație pana coboară toți pasagerii și sa faci manevra pt depou și cealaltă electrica sa preia garnitura. În Subcetate și eu am ajuns cu 7 minute mai devreme, astea sunt orele din mersul trenului…
    E o placere sa mergi pe ruta asta…

• This reply was modified 2 months, 1 week ago by Edy Edy.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 41 total)

You must be logged in to reply to this topic.