Acasă Forums MSTS/ORTS. Content românesc Activităţi IR 1821 : ruta Deva – Tg. Jiu

This topic contains 40 replies, has 11 voices, and was last updated by Edy Edy 1 week ago.

Viewing 10 posts - 31 through 40 (of 41 total)
  • Author
    NF1-800
    NF1-800
    Administrator

Ai cumva bifata optiunea Large address aware binaries din Options/General? Daca nu, bifeaza.
    Bifeaza si Model Instancing din Options/Video.
    Ce n-am inteles in clar, incarci activitatea de la inceput sau incerci sa incarci o salvare din ea?

alexfromgl
    Membru

Incercam sa o reiau de la ultima salvare. Am tot reluat ruta de la 0 si am stiut unde da crash. Optiunea Large address aware binaries era deja setata. Am bifat si model instancing.
    Am facut un check la ruta cu Route Riter. Am doar eroarea asta:
    WARNING – THE FOLLOWING FILES ARE MISSING FROM YOUR ROUTE – IT MAY NOT WORK WITHOUT THEM

E:\MSTS\Routes\Deva-Tirgu_Jiu\Textures\Snow\acleantrack2.ace is missing from this route – The route will not function IN SNOW without it

No errors found…
    Poti te rog sa impachetezi ruta instalata intr-un zip si sa-i dai share cumva? Mersi mult de ajutor

NF1-800
    NF1-800
    Administrator

Macar de era activitatea pe timp de iarna dar cu toate astea textura respectiva este prezenta in directorul SNOW al rutei.
    Inclin sa cred ca face figuri Win 10 cand e vorba de instalat ceva…fiindca nu as putea crede ca se instaleaza ruta fara acea textura. Daca era asa, raporta mai toata lumea problema pe timp de iarna.
    Poate cei ce au deja Win 10 te pot ghida cum au instalat materialele.
    Iar ca fapt divers, de zici ca la Livezeni se intampla asta, in ce situatie mai exact? Esti in mers in statie gata sa garezi sau stationezi asteptand sa faci o cruce?

alexfromgl
    Membru

Wallachia merge ok, nu am probleme cu ea, chiar acum ma jucam o activitate si e totul ok. Nici eu nu cred ca e problema doar de la fisierul ala. Pur si simplu cand trec prin statie da eroarea aia. E limita de 50 inainte, dupa e 80, accelerez, trec de statie si imi da crash. Am vazut ca nimeni altcineva nu se mai plange de erori, numai eu am avut probleme cu ruta asta. Pot sa zic din ce am vazut ca e super ok ca grafica, mai buna decat Wallachia dar din pacate nu functioneaza la mine. Se pare ca sunt cel mai ghinionist din comunitate 😀
    Am reinstalat ruta, am rulat installme.bat si ghici ce? Imi dadea eroare la toate fisierele de copiat, zicea ca nu le gasea. Am rulat Route Riter si le-a copiat din nou pe cele lipsa dar fisierul ala tot lipsa. Nu stiu daca sa reincep activitatea, cred ca tot crash o sa dea. Ma gandesc sa instalez Windows 7, cu toate ca nu cred ca problema ar fi din cauza asta. Alta faza care ma gandesc ca ar putea fi cu toate ca mi se pare imposibil dar ma gandesc la toate e ca eu am sistemul de operarea si niste fisiere pe 2 partitii pe un SSD si inca un HDD de 1 TB care e formatat exFAT. Am instalat MSTS in HDD-ul ala formatat cu exFAT. Dar revenind inapoi Wallachia functioneaza OK deci nu cred ca asta e problema.

Edy
    Edy
    Membru

Cand ai instalas jocul ai instalat cu toate rutele default din joc? Alea americane, europene, japoneze? Am Win 10 si nu am problema la ruta asta deloc!

• This reply was modified 1 week, 1 day ago by Edy Edy.

alexfromgl
    Membru

Da, am instalat si XTracks si NewRoads, update-ul la MSTS.

Edy
    Edy
    Membru

Ideea e ca daca-ti merge pana la Livezeni si dupa e eroarea cel mai probabil e de la materialul rulant. Textura de zapada nu are de ce sa-ti da eroare pt ca activitatea e pe anotimp de vara. In route riter mai incearca sa vezi Quick Consist Check sau Check Selected Activity.

NF1-800
    NF1-800
    Administrator

Ai instalat cumva Train Simulator Update v1 din Necesare?

alexfromgl
    Membru

Da, de aici de poe site. Am reinstalat tot contetul de la 0 si mi-am adus aminte ca am de-acum vreo luna si ceva un back-up. Am facut o sincronizare intre trainset-ul vechi si ala nou si am gasit fisierele astea care sunt lipsa. fisier text. Le-am copiat si pe astea, sa incerc din nou?

NF1-800
    NF1-800
    Administrator

Cand s-a refacut MR-ul, s-a facut selectie ce sa se pastreze si ce nu din pachetele vechi, ulterior adaptandu-le cerintelor de baza a OR-ului. Singura observatie este ca pe langa pachetele noi, a fost distribuit si ceva MR separat pe forum din diverse motive…de regula de testare sau ca premiu? poate ma insel. La capitolul asta MYR37 si Alexandru trebuie sa stie. In cazul de fata retin ca EA 199 a fost distribuita separat pe forum, cat despre restul, nu mai stiu.
    Aici ar prinde foarte bine de stiut daca autorul activitatii a folosit ceva extern sau nu fata de pachetele oficiale existente la download.

Viewing 10 posts - 31 through 40 (of 41 total)

You must be logged in to reply to this topic.