Acasă Forums MSTS/ORTS. Content românesc Activităţi IR 1862 – Ruta CFR

This topic contains 54 replies, has 13 voices, and was last updated by Edy Edy 3 months, 1 week ago.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 55 total)
  • Author
    Edy
    Edy
    Membru

IR 1862 Iasi – Mangalia. Tu vei face serviciu pe electrica 0840, Marasesti-Buzau-Faurei-Constanta.
    Descarca activitatea de aici: https://www.filemail.com/d/oizekgnedcjkgzi

Higher5100KW
    Higher5100KW
    Membru

Pana in momentul de fata totul e in ordine cu niste mici completari
    Cu restrictie de 50km/h intre Buzau si Faurei nu reusesti sa ajungi la timp si anume la 04:32 am ajuns undeva in jur de 5.00
    Revin pe parcurs daca mai observ cate ceva

Pentru unii calea ferata e un mod de transport
    Pentru altii un mod de viata

Edy
    Edy
    Membru

Dacă ai restricții asta e, ajungi cu întârziere în gări. Orarul e cel real și nu am umblat să-l pun în funcție de întârzieri. Traficul e făcut după mersul cu restricții, deoarece eu testez înainte o activitate ca să fie toate ok. Succes!

Higher5100KW
    Higher5100KW
    Membru

Bafta la cat mai multe 🙂

Higher5100KW
    Higher5100KW
    Membru

Finalizata cu succes nu prezinta probleme cu o mica exceptie
    La statia Tandarei parcursul de intrare se intersecteaza cu un Desiro aflat in miscare ar trebui ca acesta sa mai astepte cateva secunde intrarea lui 1862
    In rest mici intarzieri pe parcurs cca 10 min dar sunt recuperate intre Palas si Constanta

Plecare Focsani 02:25
    Sosire Constanta 06:58

Edy
    Edy
    Membru

Merci pt feed back. O sa ma ocup de Desiro din Tandarei. La Constanta ai asteptat in linia infundata GMul si ai vazut cum a plecat garnitura spre Mangalia? Adica a fost ok?

Higher5100KW
    Higher5100KW
    Membru

La Fetesti cand mi sa dat plecarea semnalul a ramas rosu am reusit sa plec cu pilot automat cred ca am luat.o inaintea unui IR care probabil venea de la Bucuresti
    Si nu la Constanta am intrat direct pe linia 3 iar cat timp am asteptat un tren a venit de la Mangalia pe linia 1 iar un Regio pe linia 5 care a plecat

Edy
    Edy
    Membru

La Fetesti neaparat asteapta sa se puna semnalul pe verde, ai rosu pt ca iti vine alt tren din sens opus, NU folositi pilot automat si sa schimbati manual macazele.
    La Constanta dupa ce coboara pasagerii te desfaci de la garnitura si mergi in linia infundata cu vs pana in 10 km/h, acolo opresti si astepti sa vezi ce se intampla.

Higher5100KW
    Higher5100KW
    Membru

Oricum frumoasa si de efect chiar imi doream ceva cu un IR de noapte 😀
    Pe viitor ceva putin mai lung gen 1838 sau 1642 🙂

Edy
    Edy
    Membru

IR1746 Cluj-Bucuresti sa vedem.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 55 total)

You must be logged in to reply to this topic.