Acasă Forums MSTS/ORTS. Content românesc Activităţi IR 1862 – Ruta CFR

This topic contains 54 replies, has 13 voices, and was last updated by Edy Edy 1 week, 5 days ago.

Viewing 10 posts - 11 through 20 (of 55 total)
  • Author
    Higher5100KW
    Higher5100KW
    Membru

Sighetul Marmatiei Bucuresti Nord ar fi frumos …
    Sau IR 1821 Bucuresti Nord Arad

Pentru unii calea ferata e un mod de transport
    Pentru altii un mod de viata

Si ceva trenuri de marfă ar fi frumos… de la DB CARGO , de la GFR

Sa nu ne axăm numai pe trenuri de călători

Edy
    Edy
    Membru

Esti invitatul meu sa faci activitati cu marfa. Daca te-ai fi uitat in acest topic ai fi vazut ca am lansat si o activitate de marfa inaintea astora de calatori, da un search si o sa vezi.

@higher5100kw acum testez RE 4136 Sighetul Marmatiei-Beclean pe Somes-Dej.

Higher5100KW
    Higher5100KW
    Membru

@edy
    Eu ce pot sa spun decat ca astept sa o incerc 🙂

Pentru unii calea ferata e un mod de transport
    Pentru altii un mod de viata

Vin si eu cu o problema, sper ca cineva sa ma ajute si pe mine .. aceasta problema am mai avut`o si in activitatile trecute dar acum… deja a pus capac ca sa zic asa. Dupa mine cred ca …de la placa video face asa, de la setari..parerea mea ..problema e urmatoarea : dau exemplu activitatea aceasta : am ajuns la Buzau,iar acolo trebuie sa dau imprejur. M am dezlegat de la garnitura si m am dus spre semnal . Acolo apare o garnitura de marfa in partea stanga . din momentul in care a aparut, jocul a inceput sa aiba lag. ( L am salvat ca sa nu fie nevoie sa o iau de la capat ). Dupa lag , s a blocat de tot si m a scos . Am reluat salvarea si intr un final , am reusit sa ajung sa ma cuplez la garnitura in partea cealalta. Dupa ce m am cuplat, am salvat din nou. Si…aceeasi problema …s a blocat si m a scos, insa de data asta e si mai rau.. dupa ce am reluat salvarea, imaginea nu mi mai intra , ramanea neagra….imi intra doar sunetul vreo 3-4 secunde, dupa care se bloca si ma scoatea din nou… am observat ca treaba asta se intampla numai cand e aglomeratie, in rest nu am treaba. Care ar fi problema ?

alexandru
    alexandru
    Administrator

Cand esti in statii mari, zona cu o densitate mare a obiectelor, e bine sa salvezi des si sa umbli si in setari pana treci de zona respectiva daca sti ca nu te ajuta componenta PC-ului tau.
    Eu asta fac in fiecare zona aglomerata, salvez inainte de statie, ies, reduc setarile pentru a evita sa am probleme de redare a chestiilor interactive.

Și ce anume trebuie sa reduc ? Rezoluția ?

alexandru
    alexandru
    Administrator

Setari Video. Joaca-te acolo

Am umblat prin stari, am redus din ele, am redus si din rezolutie, am incercat toate posibilitatile. Acum imi apare si imaginea , dar tot asa..sta vreo 4-5 secunde, se blocheaza si ma scoate . Am reluat jocul de la ultima si chiar singura salvare pe care am mai pastrat`o ( dupa ce am legat locomotiva la garnitura trenului si incerc sa schimb postul )… :/

Viewing 10 posts - 11 through 20 (of 55 total)

You must be logged in to reply to this topic.