Acasă Forums MSTS/ORTS. Content românesc Activităţi IR 1862 – Ruta CFR

This topic contains 54 replies, has 13 voices, and was last updated by Edy Edy 3 months, 1 week ago.

Viewing 10 posts - 21 through 30 (of 55 total)
  • Author

Nici nu stiu ce sa i mai fac… sa iau activitatea de la inceput cu o rezolutie mai redusa , sa o iau normal si sa i scad rezolutia cand e aglomeratie…

alexandru
    alexandru
    Administrator

Pune o poza cu setarile video

Am jucat toate activitatile si am mai intalnit activitati cu densitate mare. Acolo doar aveau lag si isi reveneau imediat si nu mai aveam problema . Aici vad ca e problema mai grava . :/

Setarile Video din OR, nu ?

alexandru
    alexandru
    Administrator

Poate fi grava pentru ca ai salvat intrun moment cand se intampla un eveniment, posibil. Se spawn-a un trafic sau ceva, ceea ce iti solicita PC-ul. Ca sfat, pot spune ca eu salvez undeva la 10 minute o activitate. In caz ca imi crapa nu iau totul de la inceput

Da, setarile video

Setarile din fabrica :

View post on imgur.com

alexandru
    alexandru
    Administrator

Dai la world object density pe la 8. Vor disparea din obiectele de pe ruta, dar ar trebui sa se miste mai bine. Eventual poti incerca sa ii reduci si campul vizual la 1500m sa vezi cum se comporta

Edy
    Edy
    Membru

Vezi sa nu ai lipsa de material rulant. Ai descarcat tot materialul rulant de pe site? Si asta ultimul din iulie?

Astea ar fi setări de bază ?

Daa. Am descărcat si instalat absolut TOTUL ! Nu mi a scăpat nimic.

Viewing 10 posts - 21 through 30 (of 55 total)

You must be logged in to reply to this topic.