Acasă Forums MSTS/ORTS. Content românesc Activităţi IR 1862 – Ruta CFR

This topic contains 54 replies, has 13 voices, and was last updated by Edy Edy 3 months, 1 week ago.

Viewing 10 posts - 31 through 40 (of 55 total)
  • Author

La alte activitati nu am problema asta gravă, e totul ok

Mai e nevoie sa scad si rezoluția ?

luca_t
    Membru

Nu, rezolutia nu afecteaza performanta decat pe sisteme foarte vechi.

O să încerc ce m a sfătuit
    Alexandru, să văd dacă dă roade.

rares_balc84
    rares_balc84
    Membru

Mie îmi ceapa când apar locomotivele LDE de la CTV…de dragul rutei am să-mi sparg laptopul. Când am încărcat activitatea a mers din prima….acum am scăzut tot și tot nu o ia nici măcar de la zero

In momentul ăsta ma joc. Am luat activitatea de la 0. Sunt aproape la Râmnicu Sărat. Am scazut world object density chiar pana la 6 si câmpul vizual la 1300. Aștept sa ajung la Buzău sa vedem ce se întâmplă….

Edy
    Edy
    Membru

Dacă mie și altora ne merge deci problema e la voi și plăcile video. Eu nu am nici un lag, dar am 16gb de ram.

Eu am 4GB de ram , deci n ar fi problema asta. Nu știu ce se întâmplă fix in momentul ăla, acolo…la nicio alta activitate n am avut problema sa ma scoată

Nicu
    Membru

Numai ce am iesit din Buzau. Intr-adevar, un mic lag in statie dar…asta e, de obicei se intampla asta in garile mari, cu obiecte multe. Cel mai bine, dupa parerea mea, un upgrade la PC, domnilor! Sa joci ceva, in special un simulator, cu performanta scazuta nu e tocmai cel mai captivant lucru. Si daca iti si crapa…dai cu el pe fereastra. Felicitari pentru activitate Edy! Te tine prins in fata ecranului. 😉

rares_balc84
    rares_balc84
    Membru

Dupa ce am scazut densitatea obiectelor se pare ca si FPS-urile sar de 50…poate acolo este problema!!!
    Nicu un laptop nu prea ai ce upgrade sa-i faci doar memoria RAM se poate inlocui…Comp-ul nu mi dispoibil momentan…cu el pot juca orice activitate fara probleme

Viewing 10 posts - 31 through 40 (of 55 total)

You must be logged in to reply to this topic.