Acasă Forums MSTS/ORTS. Content românesc Activităţi IR 1862 – Ruta CFR

This topic contains 54 replies, has 13 voices, and was last updated by Edy Edy 1 week, 5 days ago.

Viewing 5 posts - 51 through 55 (of 55 total)
  • Author

BiviCruz1988
    Membru

Edy se poate ceva gen Bucuresti Iasi sau Bucuresti Timisoara ?

pleosc
    Membru

Cele 2 condiții “la Option-Video debifează Dynamic shadows și la Viewing distance pune maxim 2000 m” sunt deja îndeplinite.
    Am găsit rezolvarea, am bifat “Extended AI train shunting” din Options-Simulation-Activity Options.

Numai bine.

• This reply was modified 1 week, 5 days ago by  pleosc.
    Edy
    Edy
    Membru

BiviCruz1988: Se poate o activitate asa dar dat fiind faptul ca e foarte lunga trebuie testata cap coada de mai multe ori ca traficul sa se pupe cu trenul tau si e mai dificil tinand cont de distanta mare de parcurs. Ca nu pui un tren AI in sens invers si asta e tot, nuuuuu, trebuie sa te intersectezi cu alte trenuri, sa faci cruce, in statiile unde opresti se mai fac manevre si toate astea trebuie sa se intample fix cand treci tu pe acolo.

pleosc: Super bine atunci!

O activitate lunga poate fi impartita in mai multe parti. De exemplu Bucuresti-Timisoara poate fi impartita in Bucuresti-Craiova partea 1 si Craiova-Timisoara partea a 2-a. Ar fi si realist de altfel, la Craiova facandu-se schimbul de mecanici.
    Astfel in loc de o activitate foarte lunga ai 2 mai scurte, fiind astfel mai usor de testat. Doar am oferit o sugestie, tu faci cum consideri. Succes!

Edy
    Edy
    Membru

Asta stiu, eu am facut referire doar la o activitate de la Bucuresti la Iasi sau Timisoara. Ca asa am facut partea 1 de la IR1833 Iasi-Timisoara si activitatea mea e pana la Suceava.

Viewing 5 posts - 51 through 55 (of 55 total)

You must be logged in to reply to this topic.