Acasă Forums Cafeneaua Feroviară Discuţii Libere Oare asa pacatoase is AMD-urile???

This topic contains 11 replies, has 5 voices, and was last updated by rares_balc84 rares_balc84 1 month, 4 weeks ago.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 12 total)
  • Author
    rares_balc84
    rares_balc84
    Membru

Buna. De cand mi-a venit noul sistem care are o configuratie: GIGABYTE Smart Choice V2 AMD Ryzen 5 3400G 3.7GHz SSD 240GB 16GB DDR4 Radeon RX Vega 11 diaxxa_smartchoiceV2_gigabyte_3400G nu reusesc nicicum sa instalez simulatorul sa si functioneze jocul, adica nici macar nu se lanseaza jocul si problema o am doar cu MSTS in rest nu m-am lovit de probleme cu alte jocuri

luca_t
    Membru

Eu nu am probleme cu Open Rails, desi am aceleasi specificatii cu mentiunea ca folosesc o placa video GTX 1050

rares_balc84
    rares_balc84
    Membru

Oare sunt eu păcătos și n-am noroc???

rares_balc84
    rares_balc84
    Membru

Am reusit sa instalez jocul cap coada dar cand vreau sa intru in editor se lanseaza si dupa cateva secunde se inchide….cine m-ar putea ajuta sa ies din aceasta problema. Va multumesc

rares_balc84
    rares_balc84
    Membru

Buna Ziua. Ma adresez persoanelor care au putin habar despre urmatoarea problema: Dupa ce instalez Microsoft Train Simulator dupa ce vreau sa intru in editorial imi da o fereastra mica neagra si dupa care dispare si nu se mai intampla nimic…poate ma ajutati sa il pot face sa mearga. Multumesc!!!

luca_t
    Membru

Ai incercat sa rulezi MSTS ca administrator?

MYR37
    Administrator

Cred ca stiu ce problema intampini…..in shortcut-ul jocului, intra la proprietati si la target pune asta: “D:\Program Files (x86)\Microsoft Games\Train Simulator\train.exe” -toolset -mem:1024
    Sper sa te ajute…..

Higher5100KW
    Higher5100KW
    Membru

Ca tot sa deschis subiectul despre pc-uri
    Imi recomanda si mie cineva un pc de max 3000 de lei cu intel i5 sau i7 si 16 gb ram ..Pentru ca am vazut pe emag ceva de genul la vreo 4 preturi diferite si nu stiu ce sa mai cred …Caut ceva cu configuratie Intel/Nvidia GT sau GTX

Pentru unii calea ferata e un mod de transport
    Pentru altii un mod de viata

rares_balc84
    rares_balc84
    Membru

https://www.emag.ro/sistem-gaming-desktop-pc-hp-cu-procesor-amd-ryzentm-5-3400g-pana-la-4-20-ghz-8gb-1tb-256gb-ssd-nvidia-geforce-gtx-1650-4gb-free-dos-jet-black-8pk21ea/pd/D4XQY8BBM/

poate iti place…sistemul asta il am si eu numa ca am numa 240 GB SSD si numa cu placa video integrata in loc de 8 GB de ram am 16 GB

Higher5100KW
    Higher5100KW
    Membru

Oricum si la ora actuala am un laptop destul de bun gen i7 1tb hdd 8gb ram placa video gtx de 4gb ..Dar parca tot pe pc e baza oricat de bun e si laptopul

Pentru unii calea ferata e un mod de transport
    Pentru altii un mod de viata

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 12 total)

You must be logged in to reply to this topic.