Acasă Forums MSTS/ORTS. Troubleshooting Discuţii generale MSTS Probleme creare path-setari macaze.

This topic contains 9 replies, has 4 voices, and was last updated by alexandru alexandru 1 month, 3 weeks ago.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • Author

Raoul88
    Membru

Problema consta in felul urmator a creat un path de la o statie situata undeva pe la mijlocul rutei pana la statia finala a rutei.
    Numai ca desi am respectat toti pasi am constatat ca pathul meu se termina cu vreo doua statii inainte de statia finala unde se termina ruta.
    Si problema este ca nu ma lasa sa ,,reglez”manual pathul in sensul de a putea ajunge la statia finala unde se termina ruta,adica in zona macazelor nu ma lasa sa setez asa cum vreau eu.

alexandru
    alexandru
    Administrator

Poti atasa o poza, pentru a ne putea da seama exact despre ce vorbesti?

Raoul88
    Membru

Iata cam despre ce este vorba:
    macaz

alexandru
    alexandru
    Administrator

Aici link pentru incarcarea pozei

Raoul88
    Membru

Repet procedura cu poza sper sa mearga.
    poza

• This reply was modified 1 month, 3 weeks ago by  Raoul88.
    • This reply was modified 1 month, 3 weeks ago by  Raoul88.

MYR37
    Administrator

Din ce vad eu cred ca in zona respectiva ruta are o problema……despre ce ruta este vorba?

Raoul88
    Membru

Este vorba de ruta Swetlogorsk.

DRGAlex671
    DRGAlex671
    Membru

Probabil este vorba de o eroare din timpul constructiei, eroare ce nu te lasa sa setezi pathu-l pana unde vrei tu. De multe ori in timpul constructiei unei rute apar fel si fel de erori care au influenta negativa asupra Activity Editor, dar si a comportemnetului rutei in joc. O alta cauza asi putea spune ca este modul in care au fost construite liniile, probabil autorul nu a setat ca acele macaze sa poata fi actionate dupa placul player-ului, dar nu sunt sigur de chestia asta fiindca nu am experienta in crearea de rute, pot doar sa vin cu o idee :))

Raoul88
    Membru

Problema este ca nu ma lasa sa merg in abatere ci doar pe ,,directa” care defapt e o linie infundata.

alexandru
    alexandru
    Administrator

Incearca din sens invers sa vezi daca trece de macaz

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)

You must be logged in to reply to this topic.