Acasă Forums MSTS/ORTS. Troubleshooting Discuţii generale ORTS Probleme la crearea unui Path (Ruta CFR)

This topic contains 4 replies, has 3 voices, and was last updated by  luca_t 4 months, 1 week ago.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Author

luca_t
    Membru

Lucrez la o activitate pentru Ruta CFR, pentru trenul IR1731 Brasov – Galati, pe sectiunea dintre Brasov si Buzau. Cand am dat edit la path, am introdus “Brasov 3” la starting point si “Buzau 4” la end point, dar cand am apasat pe “Highlight”, traseul se oprea la Ploiesti Sud. Am incercat sa selectez clic dreapta si “Place end point”, dar optiunea era dezactivata. Am consultat mai multe tutoriale, inclusiv cel de aici, dar nu am gasit nimic. A mai avut cineva aceasta problema?

rares_balc84
    rares_balc84
    Membru

Îți pune la o linie care se termina în gara Ploiești Sud….încearcă să modifici manual din macaze sa continue pana la Buzău….nu îți face programul singur path-ul.

Drumuri Bune!!!!

luca_t
    Membru

Am reusit sa creez Path-ul, dar acum nu mai pot iesi din Service Editor (apas OK si nu se intampla nimic)

DRGAlex671
    DRGAlex671
    Membru

Eu recomand ca Path-urile sa le faci cu Activity Editor al MSTS.

• This reply was modified 4 months, 1 week ago by DRGAlex671 DRGAlex671.

luca_t
    Membru

Eu foloseam Activity Editor-ul MSTS, ma refeream la componenta Service Editor.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.