Acasă Forums MSTS/ORTS. Proiecte Atelier Activităţi Probleme raportate "IR 1745-IR 1556" și "Autorizare locomotiva electrica"

This topic contains 8 replies, has 5 voices, and was last updated by bogdaniada bogdaniada 6 months, 3 weeks ago.

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • Author

MYR37
    Administrator

În acest topic va rugam sa postați problemele apărute în activitățile mai sus menționate.

RazvanBug
    RazvanBug
    Membru

Salut eu in activitatea IR 1745-IR 1556 am intalnit o problema. La intrare inainte de intrarea in Crivina semnalul ramane rosu din cauza acestor 4 trenuri:

MYR37
    Administrator

Pe sens de întoarcere către București?

RazvanBug
    RazvanBug
    Membru

Da cu IR 1556

Alex Adrian
    Membru

Am mai patit si eu asta de cateva ori. Ce poti sa faci ca sa iesi din impas e sa deschizi in joc dispatch viewer (trebuie sa-l ai bifat la setari precum si alt+tab full screen) si sa navighezi in fata la semnalul cu pricina unde sunt tinute acele trenuri si sa-l pui manual pe liber (folosind click dreapta si alegand optiunea) dupa care pe al tau astfel incat sa decongestionezi sectorul de linie. O alta varianta e sa treci temporar in modul manual folosind combinatia ctrl+m, dar asta doar daca cea anterior mentionata nu functioneaza. Eu cel putin asa am procedat intotdeauna. E o chestie ce tine de OR mai degraba si anume modul in care gestioneaza el semnalizarea (in special pe rute mai complexe ce au semnale ingropate pe post de inductori cum e Wallachia). Sper ca ti-am fost de ajutor. Succes in continuare 🙂

• This reply was modified 6 months, 3 weeks ago by  Alex Adrian.

MYR37
    Administrator

O sa fac modificarile in activitate si o sa primiti in nou activitatea.Multumesc

MYR37
    Administrator

Problema rezolvata in activitate.Cei care au primit “Pachetul EA199” vor primi pe email activitatea modificata.Multumesc!!!

Higher5100KW
    Membru

Hmm eu nu am avut problema asta insa am intampinat o problema la un pitic de manevra la intrarea in Ploiesti Sud imi spune sa apas pe Tab si nu trece pe alb lunar am incercat si cu modul manual si nimic…

Pentru unii calea ferata e un mod de transport
    Pentru altii un mod de viata

bogdaniada
    bogdaniada
    Membru

Va salut. Aceeasi problema ca si RazvanBug am intampinat si eu! Este interesant faptul ca problema a aparatu dupa ce am schimbat, cu Route ritter, GM-ul din Bucuresti cu un LDE mai vechi. Astep cu interes varianta noua. Va multumesc.

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)

You must be logged in to reply to this topic.