Acasă Forums MSTS/ORTS. Content românesc Activităţi Discutii TRENUL SOARELUI IR1936 PARTEA I

This topic contains 13 replies, has 10 voices, and was last updated by  rares_balc84 3 days, 18 hours ago.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 14 total)
  • Author
    NF1-800
    NF1-800
    Administrator

Aici discutam problema instalarii activitatii.

• This topic was modified 10 months, 3 weeks ago by NF1-800 NF1-800.
    • This topic was modified 10 months, 3 weeks ago by NF1-800 NF1-800.

buna ziua am o problema cu instalarea activitatilor in open rail folosind tsunpack-ul. cand incerc sa deschid o activitate cu programul imi da eroarea ‘failed to open package’. ma poate ajuta cineva? multumesc anticipat

NF1-800
    NF1-800
    Administrator

Revenind asupra problemei. Din pacate eu nu joc activitati ca sa-ti pot oferi un raspuns detaliat. Mai poate fi problema de la rolul de administrator din Windows…
    Poate o solutie va fi urmatorul link fiindca persoana in cauza a avut aceeasi problema semnalata de tine.
    Citeste postarea numarul 6 AICI

Higher5100KW
    Membru

Creaza in desktop un shortcut al tsunpack si in momentul in care doresti sa dezarhivezi o activitate iei fisierul ei cu mouseul si il duci peste tsunpack de pe desktop

Pentru unii calea ferata e un mod de transport
    Pentru altii un mod de viata

Alex Adrian
    Membru

De ce va mai complicati cu tsunpack in conditile in care el era valabil pt cei care foloseau MSTS in trecut. Se poate foarte bine sa folositi arhiva .rar pt impachetarea activitatilor. In acea arhiva nu trebuie sa fie decat doua directoare: ROUTES si TRAINS. Primul ar trebui sa contina: ACTIVITIES, PATHS, SERVICES si TRAFFIC si in al doilea sa fie CONSISTS si cam atat! Cata vreme s-a trecut la noua platforma de joc tsunpack nu-si mai are rostul cel putin in cazul activitatilor noi. In cazul celor vechi se poate descarca APK Extractor de pe site-ul Elvas.

NF1-800
    NF1-800
    Administrator

Fiecare creator are metoda lui de a impacheta o activitate, deci n-ai de unde stii in ce format o primesti. Cu cat stii mai multe variante de instalare, cu atat mai bine.

Alex Adrian
    Membru

De acord. Dar mult mai la indemana ar fi cu WinRar sau WinZip intrucat cred ca fiecare detine asa ceva in calculator. Ba mai mult odata cu trecerea la OpenRails nici nu prea mai e nevoie sa instalezi jocul propriu-zis. Singurele chestii necesare raman cele 6 rute default din motive lesne de inteles, directorul GLOBAL original si cel SOUND si cam atat. Dupa mine ar trebui sa fie mult mai simplu acum.

NF1-800
    NF1-800
    Administrator

In prima faza da, asa ar trebui sa fie teoretic la toata lumea. Initial da, nu ar fi neaparata nevoie dar esti totusi pus in situatia sa instalezi ca sa beneficiezi de toate cele necesare. Separat nu se pot oferi acele materiale din motive clare.

EA 871
    Membru

am si eu o mare problema:cand ma joc intr-o activitate dupa ce imi da dispecerul mesaj dau revenire si hop ma scoate!

• This reply was modified 8 months, 2 weeks ago by  EA 871.
    • This reply was modified 8 months, 2 weeks ago by  EA 871.

MYR37
    Administrator

Incearca sa reduci din setările video.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 14 total)

You must be logged in to reply to this topic.