Acasă Forums MSTS/ORTS. Proiecte Atelier Activităţi Regio 5005 iarna Ruta Wallachia

This topic contains 32 replies, has 7 voices, and was last updated by  Higher5100KW 7 months ago.

Viewing 10 posts - 21 through 30 (of 33 total)
  • Author

Stefan
    Membru

Noua varianta a EA 2-302 mi se pare ft buna.

RazvanBug
    RazvanBug
    Membru

Daa dar nu cred ca s-ar injosi cineva asa de mult sa puna cea mai rapida locomotiva romaneasca la un regim de regio

Higher5100KW
    Membru

42-0302? cunoscuta ca si “Generalul” ?
    Nu o pot umili in asa hal incat sa o pun la o cursa regionala

Pentru unii calea ferata e un mod de transport
    Pentru altii un mod de viata

Stefan
    Membru

Zau ?Acum 6 zile a facut pe Calarasi Sud-Ciulnita..Ce sa mai comentez..Si Bucuresti Obor-Fetesti

DRGAlex671
    DRGAlex671
    Membru

Eu zic sa lasi locomotiva care-ti place tie. Fiecare se descurca in felul lui, daca cineva nu stie sa franeze, ghinion, invata.

Alex

alexandru
    alexandru
    Administrator

De curiozitate, ce compunere ai la garnitura trenului? Daca ai TE Acvila ele sunt de vina pentru frana intarziata

Higher5100KW
    Membru

Nu sunt acvile sunt niste 20-57

Pentru unii calea ferata e un mod de transport
    Pentru altii un mod de viata

NF1-800
    NF1-800
    Administrator

Creatorul alege ce vrea in ceea ce priveste materialul rulant folosit in compunerea unei garnituri. Ca vrea compunere imaginara sau reala, este alegerea lui. Nu stiu cati de aici s-au autotitularizat cu fiecare tip de locomotiva incat sa o stie cum se comporta in anumite situatii. In cazul celor care au deja “masina” proprie pentru tipul de tren pe care-l poate tracta si pe tipul de traseu pe care-l poate parcurge, o pot inlocui pe cea existenta.
    Totodata in ceea ce priveste comportarea, depinde si de ce setari iti faci in OR. Sunt multe lucruri acolo care influenteaza comportamentul unei garnituri.

Stefan
    Membru

Stiu ca in realitate exista anomalii..Dar asta e situatia..Nu trebuie ca in Open Rails sa ascundem neregulile sub pres cand adevarul este ca si EA871 face pe regio…Eu as prefera ca asta sa fie doar in simulator ,nu si in realitate

alexandru
    alexandru
    Administrator

La prima vedere, in editor activitatea pare ok. Mici corectii as aduce. Ai ca trafic trenul tau dublat la aceasi ora. Sa il scoti din trafic. Si mai ai consistul de la linia unul care se suprapune cu un trafic R 9006. Acolo scoate consistul. La traficul IR 347, ca si consist ai tot R 5005( trebuie sa modifici). Poti sa mai adaugi consisturi pe parcursc ( Basarab, Chitila marfa, Peris, Ploiesti Sud) si pe langa acele 3 traficuri R9006 care pleaca odata cu tine, acel marfar si R 347, poti sa mai strecori 3-4 trenuri de marfa, sa nu fie chiar booring.

Felicitari

• This reply was modified 7 months ago by alexandru alexandru.
Viewing 10 posts - 21 through 30 (of 33 total)

You must be logged in to reply to this topic.