This topic contains 135 replies, has 20 voices, and was last updated by  Raoul88 1 day, 1 hour ago.

Viewing 10 posts - 111 through 120 (of 136 total)
  • Author
    Edy
    Edy
    Membru

Asadar, in urma testelor efectuate pe noul update al rutei CFR, s-a constatat ca exista un efect de strobo, momente scurte de freeze, la unii mai des la altii mai putin. Din aceasta cauza updateul nu se va pune pe site si sper alaturi de colegii de aici de pe forum si din alte tari, sa gasim o rezolvare la acest impediment. Deja lucrez la o activitate IR72-1, ca atunci cand gasim rezolvarea sa venim si cu o activitate frumoasa. Va multumesc!

Edy
    Edy
    Membru

Are cineva windows 10 cu 64 biti si OR instalat pe el?

rares_balc84
    Membru

da am eu

RazvanBug
    RazvanBug
    Membru

Am si eu

rares_balc84
    Membru

Edy spune-ne cu ce vrei sa te ajutam?

Psywar
    Psywar
    Membru

Si eu am

~carpe diem~

Edy
    Edy
    Membru

Astept un raspuns de la cei ce se ocupa de Open Rails si in functie de asta o sa va zic daca mai am nevoie de ajutor. S-ar putea ca lucrurile sa mearga bine asa ca va multumesc oricum de sprijin.

rares_balc84
    Membru

Ai muncit atâta timp degeaba? Eu nu prea cred…sper sa rezolvi problema cât mai repede

robert31
    robert31
    Administrator

Salut Edy, am aceasta configuratie si eu, am incercat o solutie mai veche postata pe Elvas, mai adica cu ajutorul programului Nvidia inspector am setat ca programul sa fie limitat la 40 de fps-uri, am dezactivat umbrele si acum nu am mai intampinat acea problema. Cred ca merita incercat si pe un sistem mai “normal” sa zicem, pentru ca la mine fara limitare mergea constant cu 60++ fps-uri.
    https://www.guru3d.com/files-details/nvidia-inspector-download.html

rares_balc84
    Membru

Cum folosesti acest program….sincer imi prind urechile in el:))

Viewing 10 posts - 111 through 120 (of 136 total)

You must be logged in to reply to this topic.