This topic contains 135 replies, has 20 voices, and was last updated by  Raoul88 2 months, 1 week ago.

Viewing 10 posts - 11 through 20 (of 136 total)
  • Author

rares_balc84
    Membru

Ai putea sa repari linia de contact din gara de nord fiindca la linia 3 lipseste de la jumatatea peronului

NF1-800
    NF1-800
    Administrator

Mai frumos ar fi daca l-ati intreba pe om cu ce puteti fi de ajutor.

Edy
    Edy
    Membru

Am reparat.

Edy
    Edy
    Membru

Am ajuns cu refacerea lui M900 la Rosiori de Vede, aproximativ jumatatea distantei de la Bucuresti la Craiova. Sper ca pana de 1 decembrie sa termin ce mi-am propus.

Edy
    Edy
    Membru

Cine e din zona Rosiori, Caracal sau Craiova m-ar putea ajuta cu niste poze a macazelor de intrare si iesire din statie, asta pentru acuratetea cu care vreau sa fie liniile si in ruta ca in realitate.

NF1-800
    NF1-800
    Administrator

M-am uitat pe GE si imaginile sunt acceptabile pentru a distinge cum sunt amplasate liniile. Ai la dispozitie si istoricul care iarasi ajuta acolo unde nu intelegi prea bine cum se impart liniile.

Edy
    Edy
    Membru

Si mai am si video… Merci!

Edy
    Edy
    Membru

Am ajuns la Radomiresti cu refacerea magistralei 900. Lucrez in ritm sustinut ca sa ating cat mai repede obiectivul propus. 🙂

NF1-800
    NF1-800
    Administrator

Foarte frumos!
    Sper totusi ca ai inceput sa faci modificarile dupa ce ai instalat complet ruta, cu tot cu actualizari.
    De unde pana unde ai de gand sa aplici modificarile?

Edy
    Edy
    Membru

Da, normal, toate updateturile, stiu, ca sunt facute de mine si unele din ele, hahahahaha. Modificarile le fac in prima faza pana dupa Craiova si am inclusiv si liniile scoase din uz din statii, la Radomiresti de exemplu nu se mai circula pe linia 4, e scoasa din uz, catenara a ramas dar bucati din linie sunt scoase. Am refacut si declivitatile si portiuni de peisaj, am scos portiunile de linie facute cu dynamic track deoarece sunt hibe la modul asta de a pune linia care de altfel cauzeaza si erori si, am bagat zonele neutre exact unde sunt ele, am schimbat cam tot ca nu prea avea corespondent in realitate. Fac pana la Craiova in prima faza ca sa dam drumul la niste activitati frumoase spre Bucuresti si Brasov si Constanta (am refacut si racordul de la Bucurestii Noi spre Bucuresti Baneasa asa incat sezonierul de Timisoara-Mangalia sa mearga intins spre mare), urmand ca in continuare sa schimb magistrala pana la Timisoara.

Viewing 10 posts - 11 through 20 (of 136 total)

You must be logged in to reply to this topic.