Acasă Forums MSTS/ORTS. Multiplayer Sesiuni Multiplayer de Testare RUTA " TIMISOARA MULTIPLAYER "

This topic contains 19 replies, has 6 voices, and was last updated by RazvanBug RazvanBug 2 months, 1 week ago.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 20 total)
  • Author

MYR37
    Administrator

In viitorul apropiat urmeaza lansarea oficiala a rutei ” TIMISOARA MULTIPLAYER”. Vom implementa in ruta si vitezele pe care dipecherul le poate vedea in timp real, in timpul sesiuni pt fiecare participant.

• This topic was modified 3 months, 1 week ago by  MYR37.

MYR37
    Administrator

Sunt aproape de final cu ruta multiplayer dar intampin o problema la semnalele mecanice.Semnalul de intrare(singurul din pachet) nu da indicatia corecta,in plus in editorul de activitati si track monitor iti arata ca si cand sunt 2 semnale in acel loc.
    PT INDICATIA DE LIBER PE DIRECTA : APARE BRATUL RIDICAT SI PALETA GALBENA,aceasta indicatie fiind pentru galben.
    CAND SEMNALUL ESTE PUS PE VERDE (PROCEED) IN DISPECHER,SEMNALUL DA INDICATIA INTRARE IN ABATERE,CU CELE DOUA BRATE IN PARALEL.

• This reply was modified 2 months, 2 weeks ago by  MYR37.
    RazvanBug
    RazvanBug
    Membru

Abia astept sa finalizezi ruta si sunt sigur ca vei gasi o cale sa rezolvi si aceasta problema… Iti tin pumnii =)

alexandru
    alexandru
    Administrator

Tocmai din acest motiv s-a postat mesajul, sa ajute comunitatea la solutionarea problemei. Sunt unele persoane pe aici care intra, citesc, desi stiu rezolvarea, sau au idee despre situatie dar trec mai departe. Acest tip de comportament nu este incurajat in comunitati. Este pacat ca doar stiu sa critice si sa arate cu degetul daca ceva da eroare sau nu functioneaza, dar cand li se cere ajutorul, ignora postarile.

• This reply was modified 2 months, 2 weeks ago by alexandru alexandru.
    RazvanBug
    RazvanBug
    Membru

Daca stiam eu cum sa rezolv cu semnalele il ajutam cu mare placere.. Dar din pacate eu nu m-am bagat in chestiile aste cu route editing

MYR37
    Administrator

Vineri 14 iunie 2019 ora 21.00 organizam un test pentru o sesiune multiplayer pe ruta “Timișoara Multiplayer”. Va rugam sa ne acordati sprijin,avem nevoie de 2 voluntari care sa participe la sesiunea test.
    Condiții de participare:
    -microfon
    -open rails V1.3
    -material rulant disponibil pe site.
    Cei interesați sunt rugați sa lase un mesaj aici pe forum. Mulțumim.

RazvanBug
    RazvanBug
    Membru

O sa incerc sa particip eu daca pot!
    Si a-si face tot posibilul sa pot

alexandru
    alexandru
    Administrator

Ma ofer voluntar pentru a testa ruta.
    Este un pas inainte pentru comunitate. Iti multumim Mirel pentru aceasta ruta si sesiunile ce vor urma!

MYR37
    Administrator

Mulțumesc mult Alexandru. Putem susține testul pt sesiunea multiplayer și cu mai mulți mecanici. Eu am cerut minim 2 voluntari.
    Atentie:cei care vor participa la sesiunea test trebuie sa cunoasca semnalizarea CFR. Ruta corespunde ca în realitate, din pct de vedere al semnalizării, iar participanții vor trebui sa respecte indicațiile semnalelor.

Razvan93
    Membru

daca mai e nevoie de un voluntar ma ofer si eu

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 20 total)

You must be logged in to reply to this topic.